विद्यालय हिँडेको पाँच मिनेट नहुँदै?

समाचार

मुसिकोट नगरपालिका २ का १४ वर्षीया गगन रायमाझीले झोला बोकेर घरबाट विद्यालय निस्किएको पाँच मिनेट नहुँदै डोजरले फालेको ढुंगाले लागेर ज्या’न गुमाए । उनी मुसिकोट नगरपालिका ३ को पृथ्वी माविमा कक्षा ९ मा पढ्थे । घ’टना सुनेर आमा कल्पना रायमाझी अझै मूर्छित छन् । हुर्केको एक्लो छोरा गुमाउँदा बुबा हरिबहादुर रायमाझीका आँखा ओभाएका छैनन् । सिंगो विद्यालय शोकमा छ । शुक्रबार गगनको शोकमा पृथ्वी माध्यमिक विद्यालय बन्द गरियो ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

‘गगनको चन्चलता सम्झिएर विद्यालय बस्नै सकिएन । ठूलो सम्भावना भएको साथी गुमाएका छौँ,’गगनका साथी निशान्त घिमिरेले भने,‘परिवारमा अझै कति पीडा भएको होला । गगन सधैँ साथीहरूसँग विद्यालय हिँड्थे । बिहीबार पनि साथीहरूसँग नै थिए । तर, अरूभन्दा केही अगाडि । एक्कासि डोजरले पल्टाएको ढुंगाले गगनलाई लाग्यो । उनी अचेत भएर सडकमा पल्टिए । साथीहरूले केही पर भएकी पृथ्वी माविकी शिक्षिका सम्झना कार्कीलाई खबर गरे । शिक्षिका हतारमा दौडिएर गगन ढलेको स्थानमा पुगिन् ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

उनले रग”ताम्य र अचेत अवस्थामा गगनलाई देखेपछि तत्काल विद्यालय र परिवारमा खबर गरेको बताइन् । ‘त्यो द’र्दनाक अवस्थाले मसँगै अरू विद्यार्थी विक्षिप्त बने । थुप्रै विद्यार्थी सँगै थिए । डोजर चलेको विषयमा कुनै जानकारी थिएन,’ उनले भनिन,‘आँखाअगाडि एउटा राम्रो विद्यार्थी गुमाएको पीडाले निदाउन सकेकी छैन।’ दुर्घटनाको केहीबेरमै आफन्तहरूले थप उपचारको आशामा गुल्मी अस्पताल लगे पनि अन्तत: गगन फर्किएनन् । घ’टनापछि डोजरचालक शेरबहादुर विक फरार छन् ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

मृ’तक गगनका बुबा हरिबहादुर रायमाझीले छोराकाे ज्यान पैसासँग नसाट्न प्रहरी तथा प्रशासनसँग आग्रह गरे । उनले बिनालाइसेन्स र बिनासूचना डोजर सञ्चालन गर्ने चालक र निर्माण व्यावसायीलाई हदैसम्मको कारबाहीको माग गरे । ‘अब मेरो छोरो फर्किँदैन निर्माण व्यवसायीको लापर्बाहीविरुद्ध सबै बोल्दिनुपर्‍यो,’ उनले नयाँ पत्रिकासँग रुँदै भने, ‘पैसाले दोषी उम्किए मृत”कको आत्माले शान्ति पाउँदैन ।’ जिल्ला प्रहरी कार्यालय गुल्मीका निमित्त प्रमुख प्रहरी नायब उपरीक्षक माधवराज खरेलले वडागाउँको घ”टनामा चरम लापर्बाही देखिएको बताए ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

उनले सूर्य कन्स्ट्रक्सनका निर्माण व्यवसायी बोमबहादुर भाट र लु २ क ९४६७ नम्बरको डोजर नियन्त्रणमा लिएको बताए । चालक नै फरार भएकाले लाइसेन्स भए वा नभएको विषयमा अनुसन्धान भइरहेको जानकारी दिए । मुसिकोट नगरपालिका ३ धारापानी हुँदै पृथ्वी मावि पढ्न आउने विद्यार्थीहरूको बिहान ८ बजेबाट नै घुइँचो चल्छ । अहिले डोजर सञ्चालन भएको सडक नयाँ होइन । स्थानीयका अनुसार डोजर सञ्चालन गर्नुपर्ने ठूलो काम पनि थिएन । तर, विद्यार्थी विद्यालय हिँड्ने समयमा बिनासूचना सञ्चालन गरियो ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *