सम्भोग गर्दा आनन्दको अनुभूति गर्ने उमेरलाई कसरी नाबालिका भन्ने? कुनैपनि स्थानमा, कुनैपनि परिस्थितिमा र कुनैपनि नियतले यदि कुनै पुरुषले स्पर्श गर्दा शरीरका विभिन्न अंगहरु फुल्छ भने त्यो उमेरलाई के नाबालिका भन्न मिल्छ ?

समाचार

नाबालिकाको हकमा मेरो देशको कानून मलाई काँचो नै लाग्छ। किनभने……से-क्स ग’र्दा आनन्दको अनुभूति गर्ने उमेरलाई कसरी नाबालिका भन्ने ? कुनैपनि स्थानमा, कुनैपनि परिस्थितिमा र कुनैपनि नियतले यदि कुनै पुरुषले स्पर्श गर्दा श’रीरका विभिन्न अं’गहरु फुल्छ भने त्यो उमेरलाई के नाबालिका भन्न मिल्छ?

आँखा आँखाको ईशारा गरेर, पहिलो प्रेमको नाम दिएर मन मुटु सपना बिपना दिन रात जहिलेपनि केटाकै बारेमा सोंचि बस्ने उमेरलाई नाबालिका भनेर कसरी भन्ने? यति मात्रै कहाँ हो र?

नजर झुकाउँदै, ओठ टो’क्दै, लजाएको ईशाराले त्यो पुरुषलाई आफुतिर आर्कर्षित गर्न सक्ने र जान्ने उमेर भएकोलाई कसरी नाबालिका मान्ने ? केटासंग माया पिरती साँट्नकोलागी अभिभावक, आफन्त वा छिमेकिले देख्छन् कि भन्ने सोंचेर लुकिलुकि भेट्ने र काम कुरा सबै समाप्त गर्न खप्पिस् हुने उमेरलाई के नाबालिका भनेर सम्बोधन गरिरहन उचित होला त ?

जुन उमेरको हद म्याद नेपाल सरकारले नाबालिकाको हकमा लगाएको छ र त्याहाँ उल्लेख गरिए अनुसार ‘नाबालिकाहरुलाई जस्लेपनि र जसरी पनि प्रयोग गर्न सक्छन्’ यदि यो कुरालाई नै आधार मान्ने हो भने त गायिका समिक्षाको केशमा यो नियम त कहीँ कतैबाट लागू भएको देखिंदैन ।

किन देखिंदैन भने, नायक पल शाहलाई फसाउन उनी स्वयमले अरुसंग मिलेमतो गरी योजना बुनेका अडियो रेर्कडका कुराहरु त पछिल्लो समय वारवार्ति सार्वजतिक भईरहेका छन् । जो सामाजिक सञ्जालमा निकै जोडले भाईरल बनिरहेको पनि छ।

मेरो प्रश्न यति मात्र के हो भने, के नाबालिकाले यस्तो डर लाग्दा योजना बुन्न सक्छ? यदि उनका अन्तारवार्ताहरु राम्ररी ध्यान दिएर सुन्ने हो भने आफ्ना गल्तीहरुलाई धाकछोप गर्दै केवल पल शालाई दोषि ठहर्याउनकालागी उनले प्रस्तोतालाई दिएको जवाफहरु त एउटा परिपक्क नायिकाले पनि दिन अक्मक्याउने गर्छन्। के नाबालिकालाई कुरा मिलाएर बोल्न आउँछ त? यस्ता धेरै नै प्रश्नहरु छन् जुन यो स्टेटस्मा लेखेर साध्य छैन।

मेरो भनाईको आशय यति मात्र हो कि, हाम्रो कानूनले नाबलिकाको हकमा जुन उमेरको हद म्याद लगाएको छ नि त्यो फेरबदल हुन अत्ति नै आवश्यक छ। हैन भने कानूनले दिएको र जवानीले मागेको यी दुबै कुरामा बेमेल भएका घटनाहरु सार्वजनिक भई रहंदा कानूनको ध’ज्जि उ’ड्ने त छंदै छ त्योभन्दा पनि ठूलो कुरा ज जस्का छोरीहरु जस्ले नाबालिका भन्ने अधिकारलाई दुरुपयोग गर्दै यस्ता ह’तक’ण्डा म’च्चाई रहेका छन् नि उनीहरुको पुरै जिन्दगी नै त’हश न’हश भएर जानेछ । नाबालिकाको उमेर हदको विषयलाई अबपनि नसोंचे कहिले सोंच्ने?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *