कावासोतीमा बस पल्टियो,२१ जना घाइते

समाचार

नवलपुर । पूर्वी नवलपरासीको कावासोतीको खरकट्टा जंगलमा बस दुर्घटना भएको छ । नारायणगढबाट आउँदै गरेको बस दुर्घटनामा परेको हो ।ना ६ ख १६७७ नम्बरको बस दुर्घटना हुँदा २१ जना घाइते भएका छन् । घाइतेहरुको मध्यविन्दु जिल्ला अस्पतालमा उपचारको लागि पठाइएको छ ।टाएरेट भएर बस अनियन्त्रित भई दुर्घटना भएको नवलपुर प्रहरीले जनाएको छ ।

यो पनि:सोनाम ल्होछार पर्वको अवसरमा बुधबार उन्नाईस तारिखका दिन मनाइने सोनाम ल्होछारलाई सार्वजनिक कार्यक्रम दिन सार्वजनिक निकायको तयारी भइरहेको छ ,ल्होछारले ‘ल्हो’लाई वर्ष वा संवत र ‘छर’ भन्नाले नयाँलाई जनाउँछ। हामीले सोनाम ल्होछार सुँगुर (फाग/द्वा ल्हो) वर्गीकरण अन्तर्गत नयाँ वर्षको अवसरमा खुशी र शुभकामनाको व्यापार गर्नुपर्छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

तामाङ समुदायका विभिन्न पुस्तक र अन्वेषणमा केन्द्रित हुँदा ‘ता’ ले पोनी र ‘माङ’ले सिपाहीलाई बुझाउँछ। यस अर्थमा, तामाङहरू, अद्भूत पोनी राइडरहरूको स्थानीय क्षेत्र, उनीहरूको साहस, साहस र लड्ने क्षमताका लागि साँच्चै नेपालका साथै विश्वभर प्रसिद्ध छन्।‘ल्होछार’ शब्द ‘ल्हो’ को अर्थ वर्ष वा वर्ष र ‘छार’ वा ‘सार’ को अर्थ नयाँ हो। यस दिन तामाङ समुदायले असाधारण परम्परागत र सामाजिक महत्वका साथ ल्होछार मनाउने गर्दछन् । त्यसैले उत्तरी छिमेकी राष्ट्र चीन लगायत नेपालका अग्ला र बाक्लो बस्तीमा बसोबास गर्ने तामाङ समुदायले यो दिनलाई हर्षोल्लासका साथ मनाउने गर्दछन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *