यी दिशामा रहेर पढे फेल हुने चान्स नै छैन,यसरी वास्तु मिलाए पेसा,व्यवसायमापनि अपार लाभ

समाज

काठमाडौं । विज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि सफल व्यक्तित्वको निर्माण गर्न, वास्तु अनुसार घर वा अफिस हुनु धेरै महत्त्वपूर्ण हुन्छ । यो बिना, व्यक्तित्व सही दिशा र सही वेगमा विकास गर्न सकिदैँन् ।यदि बच्चाहरूको शिक्षाको कुरा गर्ने हो भने पनि बच्चाहरूको शिक्षित अभिभावक अध्ययनको लागि सही दिशा रोज्न चाहन्छन् । भनिन्छ कि अध्ययन कोठामा गलत्त दिशमातर्फ फर्केर पढाई गर्दा विद्यार्थीको मनमा धेरै नकारात्मक विचारहरु आउँछन् ।

फलस्वरुप विद्यार्थीले चाहेको शिक्षा ग्रहण गर्न सक्दैन् । वास्तुशास्त्रका अनुसार केही दिशाहरू त्यस्ता हुन्छन्, जसले गर्दा अध्ययन गर्ने व्यक्तिमा मानसिक तनाव र डिप्रेसन बढ्न थाल्छ ।त्यस्तो अवस्थामा, यो जान्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ कि कुन दिशामा बसेर विद्यार्थीले अध्ययन गर्नु उचित हुन्छ ? आज हामी यस विषयमा चर्चा गर्न गइरहेका छौँ ।

विद्यार्थीहरुका लागि पूर्व, उत्तर वा उत्तर–पूर्व दिशा एकदम शुभ मानिन्छ । किनभने यस दिशातर्फ मुख गर्दा ध्यान, शान्ति र अध्ययनमा एकाग्रताको लागि राम्रो हुन्छ ।सकारात्मक उर्जाको प्रभाव पनि यस दिशामा सबैभन्दा धेरै रहेको छ । त्यसकारण के कुरा ध्यानमा राख्नुहोस् भने तपाईंको अध्ययन कोठा यी दिशाहरूमा हुनुपर्दछ।अध्ययन गर्ने क्रममा अनुहार पूर्व वा उत्तर दिशातर्फ फर्केको हुनुपर्दछ । यी दिशाहरु मानसिक कार्य, रचनात्मकता र अभ्यासको लागि उत्तम हुन्छ।

वास्तुशास्त्रका अनुसार बच्चाहरूको कोठामा राखिएको अध्ययन तालिका पूर्व वा उत्तर दिशामा हुनुपर्दछ । साथै, पढ्ने क्रममा अनुहार पूर्व वा उत्तर तिर हुनुपर्छ । यसो गर्नाले धेरै सकारात्मक ऊर्जा दिने केन्द्रको प्राप्ति हुन्छ । त्यसै भएर यो कुरामा पनि ध्यान पुर्याउनुहोला ।

फेङ्गशुई वास्तुका अनुसार बच्चाहरूको अध्ययन टेबुलमा शिक्षा टावर राख्नुपर्दछ । यसरी उनीहरूले अध्ययनमा ध्यान दिनुका साथै आफ्नो तार्किक तर्क सुधार गर्न सक्षम हुन्छन् । यो तरिकाले तपाईंको बच्चालाई बहसमा उत्कृष्ट बन्न सहयोग पुग्दछ ।

नेपालमा लोकसेवा आयोगका लागि तयारी गर्नेहरुको संख्या हरेक वर्ष बढ्दैछ । निजी क्षेत्रमा काम गर्नका लागि पनि अध्ययन जरुरी छ । उत्तर दिशा रोजगारी पाउनको लागि अध्ययन गर्ने विद्यार्थीहरूको लागि उत्तम स्थान हो । रोचक कुरा के भने पश्चिम दिशा बच्चाहरूको अध्ययनका लागि सबैभन्दा उपयुक्त हुन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *