ओमिक्रोन बारे फेरी आयो डरलाग्दो खबर,यस्ता लक्षण देखिना साथ सतर्क रहनुहोला

स्वास्थ्य

भाइरसका नयाँ संक्रमितको संख्यामा केही कमी आएको छ तर खतरा भने अझै हटेको छैन । भाइरसको ओमिक्रोन भेरियन्टको प्रभाव अहिले घटेको देखिँदैन । ओमिक्रोनका लक्षणहरू धेरै हल्का भएता पनि यो धेरै छिटो फैलिरहेको छ र यसका लक्षणहरू पनि धेरै छिटो परिवर्तन भइरहेका छन्। ओमिक्रोनका लक्षणहरू सामान्य रुघाखोकी र फ्लूसँग मिल्दोजुल्दो छन्, त्यसैले संक्रमण कहिलेकाहीं निदान गर्न गाह्रो हुन सक्छ, जसले उपचारमा ढिलाइ गर्छ।

ओमिक्रोनको सामान्य लक्षणहरू बढ्दै छन्। डाक्टरहरू विश्वास गर्छन् कि ओमिकोरका बिरामीहरूले मांसपेशी दुखाइ र कठोरता अनुभव गर्न सक्छन्। दक्षिण अफ्रिकाका डाक्टरहरूका अनुसार ओमिक्रोनका केसहरू पहिलो पटक रिपोर्ट गर्दा बिरामीहरूले पनि मांसपेशी दुख्ने गुनासो गरिरहेका थिए। विश्वभरि बढ्दो ओमिक्रोन मामिलाहरूमा, धेरैजसो बिरामीहरूले हल्का लक्षणहरू जस्तै नाक बग्ने, शरीर दुख्ने, छाती दुख्ने, ढाड दुख्ने र थकान, गम्भीर मांसपेशी दुख्ने अनुभव गरे।

तथ्याङ्क अनुसार, धेरै जसो केसहरूमा ओमिक्रोन संक्रमणले श्वासप्रश्वासको समस्या पनि निम्त्याउँदैन। रुघाखोकीसँगै खुट्टा वा शरीर दुख्ने जस्ता अनौठो लक्षण देखिएमा तुरुन्तै जाँच गराउनुपर्ने विज्ञहरुको सुझाव छ ।ओमिक्रोन को मामला मा, शरीर को दुई भागहरु सबै भन्दा सामान्य छन्। यी दुई भागहरू खुट्टा र काँध हुन्। UK Zoe COVID स्टडी एपका अनुसार पछिल्लो दुई वर्षमा भाइरसले शरीरको कुनै पनि अंगलाई असर गर्न सक्ने देखिएको छ । यदि हामी ओमिक्रोनको बारेमा कुरा गर्छौं भने,

बिरामीहरूको खुट्टा र काँधहरू यसमा सबैभन्दा बढी प्रभावित हुन्छन्।ओमिक्रोन मा हुँदा मांसपेशी दुखाइको गुनासो गर्ने मानिसहरू, प्रायः खुट्टा र काँधमा महसुस गर्छन्।विज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि जब भाइरसले मस्कुलोस्केलेटल प्रणालीलाई असर गर्छ, यसले सामान्यतया मांसपेशी, हड्डी र जोर्नीहरूलाई असर गर्छ, दुखाइ निम्त्याउँछ। ओमिक्रोन को मामला मा शरीर दुखाइ सामान्य भए तापनि, यो एक भाइरल संक्रमण को शीर्ष पाँच लक्षण मध्ये एक मानिदैन।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *