भोलि करिब १ बजे तिर पृथ्वी ४ मिनेटकाे लागी अ,न्धकार हुने ॐ लेखेर शेयर गर्नुहोस

समाचार

यस वर्षको एक मात्र पूर्ण सूर्य ग्र,हण आज लाग्दैछ । अ न्टा र्क टिकाका केही भाग शनिबार दुईदेखि चार मिनेटस म्म पूर्ण रूपमा अँ,ध्यारो हुनेछ ।भारतीय समय अनुसार दिउँसो १ बजे सूर्यले ढा,किएको चन्द्रमाको दु,र्ल,भ दृश्य अन्टार्कटिकाको रुँ,दै आइस शेल्फको किनारमा देख्न सकिन्छ । अन्टार्कटिका अक्टोबर देखि लामो गर्मी दिन छ र सूर्य अप्रिल सम्म अ,स्ताउँदैन । त्यस अवस्थामा, ग्र ह णले अन्टार्कटिकालाई केही राहत दिनेछ । नवभारत टाइम्सका अनुसार वर्षको एक मात्र पूर्ण सूर्यग्र,हण पृथ् वीको अधिकांश भागमा देखिने छैन । आंशिक ग्र,हण **थप यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ***,

अष्ट्रेलिया, चिली र न्यूजील्याण्डका केही भागहरू सहित दक्षिणी गोलार्धमा देखिनेछ । चन्द्रमाले पृथ्वी र सूर्यको बी चमा परि क्रमा गर्दा लगभग हरेक छ महिनामा सूर्यग्र हण लाग्छ । अर्को पूर्ण सूर्यग्रहण अप्रिल 8, 2024 मा हुनेछ र क्यानाडा, मे क्सि को र संयुक्त राज्यअमेरिकाका केही भागहरूमा व्यापक रूपमा देखिनेछ । **थप यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ***,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *