कुखुराको मासु खाने गर्नुभएको छ भने आयो दुखद खबर,सावधान हुनुभएन भने ज्यान जान सक्छ

समाचार

नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन बाट मुक्ति हुन नपाउदै फेरी बर्डफ्लुले देशमा खतराको घण्टी दिएको छ । भर्खरै केरलाको कोट्टायम जिल्लाको भेचुर, आयमानम र कल्लाराहरूमा बर्ड फ्लूका तीनवटा घटनाहरू सार्बजनिक भएको छ। पछिल्ला केही हप्तादेखि यहाँ हाँस र अन्य पाल्तु चराहरू मरिरहेका छन्। त्यसपछि धेरै राज्यहरू सतर्क भएका छन्। केन्द्र सरकारको निर्देशन अनुसार बर्डफ्लु भेटिएका र बिरामी भएका २८ हजारदेखि ३५ हजार चरा मारिनेछन् । गत वर्ष पनि कोरोनाको त्रासका बीच बर्डफ्लुको खतरा थियो ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

पछिल्ला केही दिनहरूमा भारतबाट केरला बर्ड फ्लू (एभियन इन्फ्लुएन्जा) का केसहरू रिपोर्ट गरिएको छ। जसका कारण यो भाइरसको संक्रमण अन्य चरामा नफैलियोस् भन्दै बुधबारदेखि कुखुरा र अन्य चरा मार्ने काम ठूलो मात्रामा सुरु भएको हो । यसअघि अलाप्पुझामा ठूलो मात्रामा कुखुराको मृत्यु भएपछि चरा मरेको हुनसक्ने आशंका गरिएको थियो ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

बर्ड फ्लु भाइरस के हो?बर्ड फ्लुलाई चिकित्सकीय भाषामा एभियन इन्फ्लुएन्जा भनिन्छ, जुन चराबाट एक अर्कामा सर्ने खतरनाक भाइरस हो। यसमा धेरै स्ट्रेनहरू छन् तर सबैभन्दा खतरनाक स्ट्रेन H5N1 हो। यो भाइरस प्रवासी चराहरूबाट एक देशबाट अर्को देशमा सर्छ। केरलामा विदेशी चराका कारण यो भाइरल फैलिएको बताइएको छ । यसमा चराको दिसा, नाकको स्राव, मुखको लार वा आँखाबाट निस्कने पानीबाट पनि संक्रमण सर्छ । यति मात्र होइन, बर्डफ्लुबाट संक्रमित चरालाई राम्ररी पकाएर खाँदा संक्रमण फैलिन्छ ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *