कपाल झरेर हैरान भयो?उसोभए घरमा यी ३ चिज मिसाएर बनाउनुहोस् नेचुरल स्याम्पु

स्वास्थ्य

काठमाडौँ । बर्षातको मौसममा कपाल झर्नु र सर्दिको समयमा कपालमा चायाँ पर्ने समस्याले हरेक व्यक्तिलाई ग्रसित बनाएको हुन्छ । यस्तो अवस्थामा कपाललाई झर्नको समस्याबाट बचाउनको लागी तपाई कयौँ घरेलु उपाय अपनाउन सक्नुहुन्छ।तपाईको भान्साघरमा नै कयौँ यस्ता इंग्रीडिएंट्स राखिएका छन् जसले तपाईको कपाल झर्ने समस्यालाई रोक्दछ । आउनुहोस् जानौँ कपाल नझर्ने एउटा यस्तो उपायको बारेमा .कपाल झर्नबाट रोक्न तपाई प्राकृतिक सामग्री प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ। यसका लागि तपाई अमला, रीठा र शिकाकाई प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ। यी तीन संयोजनबाट शैम्पू बनाउनुहोस् र यसलाई प्रयोग गर्नुहोस्।

अमलाको फाइदा:अमलामा एन्टीआक्सीडन्टहरू हुन्छन् जसले कपालको कोषहरूलाई क्षतिहुनबाट बचाउँछन्। साथै ड्यामेज बिग्रिएको कपाललाई राम्रो बनाउन पनि मदत गर्दछ। स्वस्थ कपाल कोषहरूले कपालको राम्रो विकासमा मद्दत गर्दछ।रीठाको फाइदा:रीठामा फलाम प्रशस्त हुन्छ जसले कपाललाई स्वस्थ राख्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्छ। यसले कपालको वृद्धिमा मात्र सहयोग गर्दछ, तर यसले कपालको लागि आवश्यक एन्टिआक्सिडन्टहरू पनि समावेश गर्दछ।

शिकाकाईको फाइदा:यी तीन मध्ये, शिककाई एक यस्तो तत्व हो जसले मला र रीठाको गुडनेसलाई समहालेर कपालको स्वास्थ्य बढाउँदछ, र उनीहरूलाई अन्य स्वास्थ्य लाभ पनि प्रदान गर्दछ।कपाल झर्नु रोक्न घरमा स्याम्पु कसरी बनाउने ?अमला र रीठा र शिकाकाई जस्ता यी तीन चीजलाई लगभग बराबर मात्रामा लिनुहोस्, ती सबैबाट लगभग ७ देखि ८ टुक्रा लिन सकिन्छ।

यस पछि, यसलाई रातभरि भिजाएर राख्नुहोस्, यदि तपाईंको लामो कपाल छ भने, तब तपाईं तिनीहरूलाई अधिक मात्रा लिन सक्नुहुन्छ।बिहान, यसमा पानी थप्नुहोस् र यसलाई उब्लानुहोस् ।राम्रोसँग उमालेपछि, यसलाई केही समयसम्म सेलाउन दिनुहोस् ।जब यसको तापक्रम ठिक हुन्छ तब , यसलाई राम्रोसँग मिक्स गर्नुहोस् ।मिश्रणबाट पल्पलाई बाहिर निकाल्नुहोस्, यसलाई राम्रोसँग मिक्स गर्नुहोस् र त्यसपछि फेरी छान्नुहोस् ।अब कपालालाई धुनको लागी सँधै प्रयोग गरिने स्यापु जसरी यसलाई लगातार प्रयोग गर्नुहोस् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *