यी चिज खाएपछि भुलेर पनि नखानुहोस् पानी, निम्त्याउँछ घाँटीको समस्या

स्वास्थ्य

काठमाडौँ । यस्ता केही धेरै खाद्य पदार्थहरू छन् जुन हामीले खाएपछि पानी पिउनुहुँदैन । यदि हामीले यस्तो गर्यौ भने हामी बिमार हुनसक्छौँ । वा तपाईंले पेट सम्बन्धी केही अन्य समस्याहरूको सामना गर्नुपर्नेछ।खाना खाएपछि पनि पानी पिउन सल्लाह दिइदैन। यो गरेमा खाना राम्रोसँग पचदैन। तर के तपाईंलाई थाहा छ के खाद्य पदार्थहरू खाएपछि पानी पिउनुहुँदैन ? आउनुहोस् जानौँ:

आइसक्रीम खाएपछि नखानुहोेस्:आइसक्रिम खाएपछि तुरुन्तै पानी पिउन निषेध गरिएको छ। यसो गर्नाले घाँटी दुख्न सक्छ। त्यसैले यो कोशीश गर्नुहोस् कि आइसक्रिम खाएको १० मिनेट पछि पानी नपिउनुहोस् ।चिया पिएपछि:केही व्यक्तिहरूले तातो चिया पिएको तुरुन्तै टेस्ट बड्सको कारणले पानी पिउँदछन् । यो तपाइँको पेट को लागी हानिकारक हुन सक्छ। त्यसैले चिया वा कफी पिइसकेपछि २० देखि २५ मिनेटपछि मात्र पानी पिउने गर्नुहोस् ।

मिठाई खाएपछि:केही अध्ययनका अनुसार मिठाई खाएपछि तुरुन्तै पानी पिउनु हुँदैन। यदि यो गरेमा हाम्रो शरीरमा रगत चिनीको मात्रा बढ्छ। यसको अधिक मात्रामा प्रयोग गर्नाले पनि टाइप ९ मधुमेह हुन सक्छ। त्यसैले मिठाइ खाए पछि तुरुन्तै पानी पिउन कोसिस नगर्नुहोस्।दूध पिइसकेपछि,:दूध पिउँदा तुरुन्तै पानी पिउँदा, मेटाबोलिजम ढिलो हुन्छ। र यसले एसिडिटी र अपचको समस्या पनि निम्त्याउन सक्छ।

खरबुजा खाएपछि:खरबुजा गर्मी मौसममा खाने एक स्वस्थ फल हो । यसले शरीरलाई हाइड्रेट राख्ने काम गर्दछ । यसमा लगभग ६० प्रतिशतभन्दा बढी पानी समावेश भएको हुन्छ । तरबूजाहरू खाएपछि तुरुन्तै पानी पिउन मनाही गरिएको छ किनकी यसो गर्नाले अपच हुने र पेट बाहिर निस्कने जस्तो समस्या आइपर्दछ ।

यी फललाई खाएपछि नखानुहोस्:सुन्तला, मौसमी, अमला र कागती खाएपछि तुरुन्तै पानी पिउन मनाही गरिएको छ साथै केरा, चीकू, नाशपाती, स्याउ र अनार खाए पछि पानी पिउनु हुँदैन। सिट्रस फल खाए पछि तपाईलाई घाँटी दुख्ने समस्या उत्पन्न हुन सक्छ त्यसैले यी फलफुल खाएपछि पानी नखान डाक्टरको सुझाव रहेको पाइन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *