मंसिर महिनामा यी ३ ग्रहको बन्यो अचम्मको संयोग, यी राशिलाई मिल्नेछ निकै लाभ

समाज

मंसिर महिना सुरु हुन लागेकोले यो महिनालाई ज्योतिषशास्त्रको दृष्टिले निकै विशेष मानिएको छ। यो महिनामा ग्रहहरूको चालसँगै केही यस्ता योग पनि बनिरहेका छन् जुन विरलै देखिने गरेका छन् । हामी तपाईंलाई मंसिर महिनामा हुने यी ज्योतिषीय संयोगहरूको बारेमा जानकारी दिनेछौं।मंसिर महिनाको सुरुमा ३ ग्रहले राशि परिवर्तन गर्नेछन्: नोभेम्बर कै बीच र मंसिर महिनामा बुध ग्रहले दुई पटक राशि परिवर्तन गर्नेछ, महिनाको सुरुमा बुध कन्याबाट तुला राशिमा प्रवेश गर्नेछ र त्यसपछि नोभेम्बर २१ मा वृश्चिक राशिमा प्रवेश गर्नेछ। बुध ग्रह बुद्धि र व्यापारको ग्रह भएकाले व्यवसायी तथा विद्यार्थीको जीवनमा परिवर्तन ल्याउन सक्छ।

यो महिनाको नोभेम्बर १६ गते सूर्यले पनि राशि परिवर्तन गरी तुला राशिबाट वृश्चिकमा प्रवेश गर्नेछ, सूर्यको अशक्त राशि तुलाबाट वृश्चिक राशिमा हुने योग राजनीति तथा सरकारी क्षेत्रमा काम गर्नेहरूका लागि शुभ साबित हुनेछ। साथै यस महिना बृहस्पति ग्रहले पनि राशि परिवर्तन गर्ने, यही महिनाको २० तारिखमा बृहस्पति ग्रह कुम्भ राशिमा प्रवेश गर्ने भएकाले यस अवधिमा परिवार र करियरमा धेरैले राम्रो नतिजा प्राप्त गर्न सक्नेछन् ।

नोभेम्बरमा, तीन ग्रहले दुई फरक राशिमा संयोग गर्नेछन्: अंक महिनाको प्रारम्भमा, बुध ग्रहको पारगमन तुला राशिमा हुनेछ, जहाँ मंगल र सूर्य पहिले नै विराजमान हुनेछन्। बुधको गोचरसँगै तुला राशिमा तीन ग्रहको संयोग हुनेछ । यस संयोजनबाट व्यवसायीहरू लाभान्वित हुने सम्भावना छ, विशेष गरी सरकारसँग व्यापार गर्ने व्यवसायीहरू। यो संयोग नोभेम्बर १६ गतेसम्म चल्नेछ, जबसम्म सूर्यले राशि परिवर्तन गर्दैन। नोभेम्बर १६ मा सूर्य वृश्चिक राशिमा प्रवेश गर्नेछ र नोभेम्बर २१ मा बुध पनि यस राशिमा प्रवेश गर्नेछ। केतु पहिल्यै वृश्चिक राशिमा विराजमान भइसकेकाले नोभेम्बर २१ मा फेरि तीन ग्रह वृश्चिक राशिमा हुनेछन्। सूर्य–बुध–केतुको यो योगले मिश्रित फल दिनेछ। यस संयोगका कारण सूर्यग्रहण लाग्ने भएकाले सरकारी क्षेत्रमा काम गर्नेलाई समस्याको सामना गर्नु पर्नेछ । यस समयमा मिथुन, सिंह र कन्या राशि भएका व्यक्तिहरूले विशेष ख्याल गर्नुपर्छ।

नोभेम्बर महिनामा ३ वटा एकादशी छन्: नोभेम्बर महिनामा तीन एकादशी तिथी छन्, एकादशी तिथीलाई वैदिक ज्योतिषमा धार्मिक दृष्टिले निकै महत्वपूर्ण मानिन्छ। एकादशीका दिन भगवान विष्णुको पूजा गर्नाले शुभ फल मिल्छ र महिनामा तीन एकादशी तिथी हुने तर नोभेम्बर महिनामा तीन एकादशी तिथी हुने गरेको विरलै हुन्छ । यस महिनाको १, १५ र ३० तारिखमा एकादशी तिथी परेको छ । धार्मिक दृष्टिले महिनामा तीन वटा एकादशी आउनुलाई निकै शुभ मानिन्छ । यस महिनामा भगवान विष्णुको कृपा प्राप्त गर्न भक्तहरूले एकादशीका दिन लक्ष्मीनारायणको पूजा गर्नुपर्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *