मु’स्लिम अर’बिक महिलालाई ग’र्लफ्रेन्ड बनाउदा काठमाण्डौमा म’हल बन्यो

समाचार

काठमाडौ। उनको रवा’फ देखेर टोल छिमेकका मान्छे चकि’त छन्– उनी अर्थात कलियु’गका कृष्ण ३७ बर्षका राजकुमार केसी । पढन नस’केर विदेश भा’सिएका उनले काठमाडौको थानकोटमा साढे तीन तले घर बनाएका छन । न उनको सरकारी जागिर छ, न कुनै पेसा व्यबसाय, तरपनि केसीको जीवन शै’ली देखेर उनलाई चिन्नेहरु च’कित छन ।

तीन बर्ष कुवेतमा घरा’सयी का’मदार काम गरेर फर्कीएका केसीको प्रगति देखेर गाँउका अन्यपनि आ’श्चर्यमा परेका छन । उनको पुर्ख्यौली घर भने धादिङ हो ।‘यस्ले कसरी घर बनायो भनेर हामीपनि च’कित छौ, उनलाइ नजिकवाट चिनेका साथीले भने–कुवेतमा पनि घरभीत्रै भाडा मा’झेर बस्नेले यत्रो प्रगति गरेको देखेर हामीपनि आ’श्चर्यमा परेका छौ ।’ उनलाई गाँउले भन्छन् ।

भाग्यमा’नीको भू’तै क’मारो ! राजकुमारका लागि कुबेतको धना’ड्य ‘सु’ल्तान’ को घरभित्र भाडा माज्ने, खाना पकाउने र सु’ल्तानका श्रीमतीका कपडा धुने काम पाएको थियो । यसैबाट भा’ग्य कोर्ने मौका मिल्यो ती युवकलाई ।

देशभित्र रोगजारी नपा’एर ह’ण्डर ठ’क्कर खादै कु’वेत पुगेको नेपाली ठिटोले सु’ल्तानका श्रीमतीलाइ मिठो मिठो पकाएर मात्र खुवाएनन् बरु शारी’रिक भो’क प्या’स पनि मेटा’उन सफल भयो । पैसा कमाउन त’ल्लिन मु’स्लिम सु’ल्तानहरु आफ्ना श्रीमतीको ‘भोक–प्या’स’ मेटा’उने तर्फ चि’न्तित हुदैनन ।

त्यही मौ’कालाइ नेपाली युवाले राम्रोसंग सदु’पयोग गरे, यौ’न प्या’सले विर’क्तिएकी महि’लाको ती’र्खा मे’टाएर आफ्नो र उनी दुवैको क’ल्याण गरे ।घरमा कामगर्ने ह’ट्टा क’ट्टा युवासँग सुल्तानकी श्रीमती मात्र होइन, छोरी पनि प’ल्किएकी रहिछ । आमासँग त्यसो गरेको देखेकी छोरीले घ’रेलु काम’दारलाई ध’म्काएर आफ्र्नो स्वा’र्थ पूरा गर्न लगाइ ।

नेपाली केटोको काम आवर’णमा भान्से भएपनि उ वा’स्तविक मा’लिक बन्दै गएको थियो । दिउसोमा श्री’मती र सा’झमा छो’रीलाइ ‘स’न्तुष्टि’ दिन थाल्यो । भाग्यमानी नेपालीले एउटै घरभित्र ती’नवटा जागिर पायो, पैसा पनि कु’म्लायो । तर, श्रीमतीको हाउ’भाउ विस्तारै थाहा पाउन थालेपछि सु’ल्तानले घरे’लु का’मदारलाइ यता फर्काइदियो ।

तरपनि आफ्नो अतृ’प्त प्या’स मेटा’दिएकोमा सु’ल्तानकी श्रीमतीले नेपाली केटालाइ नेपाल फर्किनु पहिले केही म’हङ्गा गह’ना-ज’वाहारत समेत दिएकी थिइन ।यसरी एकजना सामा’न्य घरे’लु का’मदारले नाट’कीय ढं’गले काठमाडौंमा घर बनाउन सफल भयो । नेपालीहरु पैसा कमाउन कति धु’र्त छन भन्ने कुरा यो घ’टनाले देखाएको छ नै यससँगै कमाईको एउटा नयाँ स’नसनीपुर्ण पाटो पनि खु’लासा गरिदिएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *