‘I am Sorry आमा,गेममा ४० हजार हारे,तपाई नरुनु’ लेखेर १३ वर्षीय बालकले फां; सी..

समाचार

हरेक अभिभावक चाहन्छन् कि आफ्ना छोराछोरीले आफ्नो पढाइमा बढी ध्यान दिवोस। बालबालिकाका लागि खेलकुद शिक्षा जत्तिकै महत्त्वपूर्ण भएता पनि अहिलेको स्मार्टफोन र सामाजिक सञ्जालको युगमा बालबालिका बाहिरी कम खेल्न रुचाउँछन्,र दिनभर मोबाइलमै खेल्न मन पराउछन् । विशेषगरी बालबालिका मोबाइलमा गेम खेल्न रुचाउँछन् । तिनीहरू आफ्ना आमाबाबु वा तिनीहरूको अगाडि घण्टौंसम्म चुपचाप खेल खेल्छन्।

मध्यप्रदेशको छतरपुर जिल्लाका १३ वर्षीय कृष्णालाई पनि मोबाइलमा गेम खेल्ने लत लागेको थियो । लकडाउनमा आमाको मोबाइलबाट अनलाइन कक्षा लिने गर्थे, तर लुकेर गेम खेल्न गर्थे।तर उनले गेममा पैसा खर्च गर्न थाले। कृष्णलाई फ्री फायर गेम खेल्न निकै मन थियो । यद्यपि उनले यो खेलमा ४० हजार रुपैयाँ गुमाए । यो पैसा उनकी आमाको बैंक खाताबाट काटिएको थियो।

आमा प्रीति पाण्डेले मोबाइलमा बैंकबाट पैसा काट्ने म्यासेज पाएपछि छोरालाई फोन गरिन् । छोराले पैसा फ्री फायर गेमबाट काटिएको बताए । यो सुनेर आमा निकै क्रोधित भइन् र छोरालाई गाली गरिन् ।आमाको गाली सुनेर छोरा यति डिप्रेसनमा गए र झु; ण्डिएर आ; त्महत्या गरे । आ; त्महत्या गर्नुअघि उनले सु; साइड नोट पनि लेखेका छन्, जसलाई पढेर तपाईको आँखाबाट आँसु बग्नेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *