१७ वर्षीया नाबालिक गर्भवती भइन्,आमाबुवालाई थाहा थिएन,युट्युबको सहयोगमा बच्चा जन्माइन्

समाचार

हामी सबैलाई थाहा छ आजको युगमा अधिकांश मानिसहरू इन्टरनेट र सोशल मिडिया प्रयोग गर्छन्। जब मानिसहरूले समय पाउँछन्, तिनीहरू आफ्नो अधिकांश समय सोशल मिडियामा बिताउन चाहन्छन्। वैसे, इन्टरनेटमा धेरै समाचारहरू छन्। इन्टरनेटको माध्यमबाट देश र विश्वमा भएका घटनाबारे घरमै बसेर जानकारी लिन सकिन्छ। कतिपय समाचार यस्ता हुन्छन् जुन देख्दा मुटु नै राम्रो लाग्छ तर धेरै समाचार अचम्मका हुन्छन्।

देश र दुनियाँबाट प्रायः यस्ता धेरै घटनाहरु बाहिर आउँछन्, जुन सुनेर सबै अचम्ममा पर्छन्। यसैबीच केरलाबाट एउटा चकित पार्ने घटना बाहिर आएको छ, जुन सुनेर तपाई पनि छक्क पर्नुहुनेछ। वास्तवमा यहाँ १७ वर्षीया किशोरीले आफ्नै घरमा सन्तानलाई जन्म दिइन्।हो, सायद सुरुमा यो कुरा थाहा पाएर तपाईलाई अचम्म लागेको होला तर यो पुरा कुरा थाहा भयो भने तपाई पनि सोचमा डुबेको हुनुहुनेछ। वास्तवमा १७ वर्षीया युवतीले युट्युब भिडियोको सहयोगमा आफ्नै घरमा बच्चा जन्माएकी छिन् र सबैभन्दा ठूलो कुरा के हो भने आमाबुवालाई उनको गर्भावस्थाको बारेमा केही थाहा थिएन।

जसको बारेमा हामी तपाईलाई बताइरहेका छौँ, यो केरलाको मलाप्पुरम जिल्लाबाट बाहिर आएको छ। यो कुरा थाहा पाएपछि सबै चकित परेका छन्। बताइन्छ कि बालिकाले अक्टोबर २० मा बच्चालाई जन्म दिएकी थिइन् र सबैभन्दा ठूलो कुरा के हो भने प्रसव भएको तीन दिनपछि बालिकाकी आमालाई बच्चाको बारेमा थाहा भयो। कृपया भन्नुहोस् कि नाबालिग केटीकी आमा अन्धो छिन्।बालिकाले बच्चा जन्माएपछि उनी कोठाबाट बाहिर निस्केकी थिइनन्। उनी तीन दिनसम्म कोठाभित्रै थुनिएकी थिइन्, तर यही क्रममा उनलाई सुत्केरीपछि इन्फेक्सन भयो, जसका कारण उनी बच्चासहित कोठाबाट बाहिर निस्किइन्, बाहिर आएपछि आमा र बच्चा दुवैलाई अस्पताल लगिएको थियो।

आमा र बच्चालाई सरकारी मेडिकल कलेज तथा अस्पताल मञ्जेरीमा भर्ना गरिएको र दुवै पूर्णरुपमा स्वस्थ रहेको जानकारी गराउदछौं। बाल कल्याण समिति (CWC) ले यो गर्भवती भएको बारे प्रहरीलाई जानकारी गराएको थियो। सूचना पाएपछि मात्र प्रहरीले ढिलाइ नगरी अनुसन्धान थालेको थियो। अनुसन्धानका क्रममा बालिकाको छिमेकमा बस्ने २१ वर्षीय युवकले उनलाई गर्भवती बनाएको खुलासा भयो।गर्भवती भएपछि सुत्केरी हुँदा युट्युब हेरेर नाभि काट्ने सल्लाह दिएको प्रहरी अनुसन्धानमा खुलेको छ। एउटै घरमा बस्दै आएकी आमालाई कसरी छोरीको गर्भावस्थाबारे केही थाहा नभएको भन्दै बाल कल्याण समितिले सबै विषयमा आश्चर्य व्यक्त गरेको छ।

बालिकाकी आमाले देख्न नसक्ने र बालिकाका बाबु सुरक्षा गार्डको काम गर्ने प्रहरीको भनाइ छ। त्यसैले उनी राति घरमा बस्दैनन्। केटीकी आमालाई छोरी अनलाइन कक्षामा पढ्छे भनेर सोचिरहेकी थिइन्, त्यसैले कोठाको ढोका बन्द राख्छिन् तर केटीकी आमालाई के थाहा थियो छोरी कोठाभित्र के गरिरहेकी छिन्।छिमेकीका आरोपी केटाले बालिकाको घरको परिस्थितिको फाइदा उठाउँदै गरेको प्रहरीको भनाइ छ। छिमेकमा बस्ने २१ वर्षीय केटा र युवतीबीच केही समयदेखि प्रेम सम्बन्ध चलिरहेको थियो तर युवती गर्भवती भइन्। दुवैले किशोरी १८ वर्ष पुगेपछि विवाह गर्ने योजना बनाएका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *