आमाको छेउमा सुतिरहेको बेला २३ दिनकी बालिकाको ज्यान गयो,महिलालाई पनि थाहा भएन, यस्तो गल्ती नगर्नु होला

समाचार

बच्चाहरु धेरै नाजुक छन्। सानो गल्तीले पनि हामीलाई धेरै महँगो पर्न सक्छ। विशेष गरी जब बच्चा नवजात छ, हरेक पल यसको हेरचाह गर्न धेरै महत्त्वपूर्ण हुन्छ।यद्यपि हरेक आमाले आफ्नो नवजात शिशुलाई धेरै ध्यान दिएर हेरचाह गर्छिन्, तर पनि अज्ञानता वा लापरवाहीका कारण आमाले केही गल्ती गर्छिन् जुन बच्चाको लागि हानिकारक साबित हुन्छ। अब बंगालको कोलकाता सहरको यो हृदयविदारक घटनालाई लिनुहोस्।

वास्तवमा कोलकातामा एउटी आमा आफ्नो २३ दिनकी छोरीसँग नजिकै सुतेकी थिइन्। तर, केही यस्तो भयो कि बिहान उठ्नुअघि नै निर्दोषको सास रोकियो। बेहोस अवस्थामा छोरीलाई देखेर आमाको मन बाहिर आयो।राती छोरी र परिवारका सदस्यहरू लिएर अस्पताल पुगेकी थिइन् तर अफसोस, ढिला भइसकेको थियो। डाक्टरले नवजात छोरीलाई मृ; त घोषणा गरेका थिए। छोरीको मृ; त्युको कारण खुल्दा त्यसमा आमाको गल्ती भेटियो। अहिले आफ्नो यो सानो गल्तीले दुखी आमा रुदै छिन्।

वास्तवमा यो मार्मिक मामला कोलकाताको प्रगति पुलिस स्टेशन क्षेत्रको हो। यहाँ दिवाकर मण्डल निवासी अपर्णा दास नामकी महिला २३ दिनअघि आमा बनिन्। घरमा छोरीको चित्कार सुनेर सबै खुसी भए।त्यसपछि शनिबार राति अपर्णा आफ्नी छोरीसँग ओछ्यानमा सुतेकी थिइन्। केटी सुतेको बेला ओछ्यानबाट तल खस्छ कि भन्ने डर उसलाई थियो, त्यसैले उसले केटीको छेउमा एउटा अर्कोमा धेरै तकिया राख्यो। तर उनको आफ्नै धूर्ततालाई आमाले ओझेलमा पारेको थियो।

राति केटीको मुख सिरानीमुनि दबियो। उनले राम्रोसँग सास फेर्न सकिनन्। फलस्वरूप, उनको निद्रामा मृ; त्यु भयो। राति करिब तीन बजे आमा ब्यूँझनुभयो। उनले छोरीलाई धेरै हल्लाए तर उनको तर्फबाट कुनै प्रतिक्रिया आएन।यसपछि डराएकी आमाले राति नै परिवारका सदस्यलाई जगाएकी थिइन्। सबैले बालिकालाई अस्पताल लगे। यहाँ डाक्टरले बच्चा अब यो संसारमा रहेन बताए।

बालिकाको मृ; त्युको खबरले सिंगो परिवार शोकमा डुबेको छ। घरमा आएकी लक्ष्मी एक महिनाभित्रै फर्किइन् भन्ने कुरा पत्याउँदैनन्। रुँदै आमाको हालत निकै खराब छ।बारम्बार छोरीको मृ; त्युको लागि आफूलाई जिम्मेवार ठान्दै आएकी छिन्। आफ्नी छोरीको सुरक्षाको लागि राखेको तकियाले आफ्नी प्रेयसीको ज्यान लिनेछ भनेर उनलाई कमै थाहा थियो।

तपाईंले पनि यो घटनाबाट पाठ सिक्नुपर्छ। बच्चा राती सुत्दा उसको सिरानी वा स्तनले निसास नहोस् भन्ने कुरामा विशेष ध्यान दिनुहोस्। यसअघि बच्चालाई दूध खुवाउँदा आमालाई चोट लाग्ने र आमाको स्तनमुनि निसासिएर बच्चाको मृ; त्यु हुने घटना यसअघि पनि सार्वजनिक भएको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *