यसरी बढाउन सकिन्छ स’म्भोग शक्ति(उपचार विधिसहित)

स्वास्थ्य

१. इन्द्रायणी बीउलाई पानमा मिलाएर खानाले वा गौमुखी फूलको चूर्णलार्ई सख्खरसँग मिलाएर नियमित से’वन गर्नाले वा घिउमा मह मिलाएर खानाले बी’ ‘र्य श’क्ति बढ्दछ ।२. तित्रीको बीउलाई हल्का कुटी रातभरी पानीमा भिजाई बिहान खाली पेटमा नियमित खानाले वा वरको दानालाई छायामा सुकाएर पिसी १ चम्चा धूलोलाई गाईको दूधमा मिलाई दिनको २/३ पटक खानाले वा १/१ भाग बरको कोपिला र गुलरको बोक्रोमा २ भाग सख्खर मिलाई चूर्ण बनाउने र १०/२० ग्राम धुलोलाई दूधमा मिलाएर ३/४ हप्तासम्म से’व’न गर्नाले वी‘र्य श’क्ति बढ्दछ ।

३. तुलसीको वीउ कु’टे’र तयार पारिएको दुई चम्चा धुलोलाई दैनिक पानीमा हा’लेर खानाले वी’ ‘र्य गाढा–बाक्लो हुनुका साथै श’क्ति प्रदान गर्नमा मद्दत पुर्‍याउँछ ।४. सम्भव भए यार्सागुम्बाको सानो टु’क्रा वा नभए शु’द्ध शि’लाजितलाई ताजा दूधसँग नियमित से’व’न गर्नाले वा बोकाको गे’डा’लाई घिउमा भुटेर खाने गरेमा वा माछा खाने गरेमा पनि सं’भो’गश’क्ति चौ’गुणा बढेर आउँछ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *