यी पुराना नोटको मूल्य अहिले १० लाख भन्दा पनि बढी छ तुरुन्तै यसरी बच्नुहोस्,यस्तो छ प्रक्रिया?

समाचार

जमाना यति छिटो प’ रिवर्तन भयो कि मान्छे हरुले जे पनि अ’ नलाइनमै काम गर्न लागे  अनलाइन बाट श्रीमती पाउँछन, अनलाइन बाटै नो’ करी पाउछन भने पढाइ पनि अ’ नलाइन मै हुन् थालेको धेरै भएको छैन  इन्टरनेटको दुनियामा खरिद वि’ क्रीको प्र’ ख्यात वेब साइट हरु हुन् eBay, OLX र quikr  यी वे’ बसाइटमा तपाई जे पनि बेच्न र किन्न सक्नु हुन्छ केहि बर्ष देखि, विदेशमा पुराना नोट हरु बि’ क्रि गर्ने चलन थियो यो आजभोली नेपालमा पनि त्यतिकै मजाले चल्न थालेको छ

पुराना राणा शासनमा का’ टिएका नोटको मूल्य ला’ खौं पर्ने गर्दछ तपाई संग नेपाली पुरानो नोट छ ? यसरि बिक्रि गर्नुहोस इन्टरनेटमा आफुले कति सम्ममा कसैले किन्न आए दिने ? मु’ ल्य खुलाउनु असोज २१ काठमाडौ । आवस्यक छ eBay को वे’ बसाइटमा नक्कली नोट अपलोड गर्न पाइदैन त्यसैले ग’ लत धन्दा गर्छु भने जे पायो त्यहि अपलोड नगर्नु होला  eBayको नियम अनुसार नक्कली सामग्री बेच्न पाइदैन त्यसैले सत्य र सहि मात्र बिक्रि गर्नु होला

eBay एउटा माध्यम हो डिल व्यक्तिगत तरिकाले पनि गर्न सकिन्छ ebay मा एउटा भारतीय नोटको मूल्य यति कायम गरिएको छ ।यदि तपाइलाई नेपाली नोट बिक्रि हुदैनन भन्ने लाग्छ भने eBay को वेबसाइटमै गएर हेर्न सक्नु हुन्छ  त्यहाँ ५ ड’ लर देखि १०० डलर सम्मका नेपाली नोट अपलोड गरिएका छन् उक्त वेबसाइटमा गएर auction बटनमा क्लिक गर्नु भयो भने तपाईको नोटमा कति जना मान्छे ले खरिदको लागि विड गरेका छन् सबै हेर्न मिल्ने छ

यदि तपाई संग धेरै पुराना नोट हरु छन् भने इन्टरनेटमा बेच्न सुरु गरिदिनुस, तपाई संग भएको नो’ टको जुन मा’ र्केट भ्यालु छ त्यो भन्दा १० गुना धेरै पैसा नोट बेचेर कमाउन सक्नु हुन्छ तपाई  प्राय जसो चिनिया, इन्डियन अ’ मेरिकी लगाएत विश्वका विभिन्न देश बाट नोट खरिद गर्छन मान्छे हरु के तपाई संग नेपाली पुराना रूपैया छन् ? छन् भने आजै ebay को खाता बनाएर बि’ क्रि सुरु गरिहाल्नुहोस्  छैनन् भने यो पोस्ट सेयर गर्नुहोस भएका हरुले थाहा पाई आफ्नो पैसा बेच्न पाउन

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *