नेपालमा बज्यो खतराको घण्टी।फेरी नसोच्ने गरी बढ्न थाल्यो कोरोना संक्रमित।पछिल्लो २४ घण्टामा २७७ जनाको मृत्यु।

समाचार

काठमाडाैं । भारतमा को’रोनाभाइरसबाट दैनिक सङ्क्रमितको सङ्ख्यामा फेरि वृद्धि भएको छ ।भारतमा संक्रमित बढेपछी नेपालमा पनि संक्रमित थपिन सक्ने त्रास फैलिएको छ। सरकारी अधिकारीले शुक्रबार बिहान दिएको जानकारी अनुसार पछिल्लो एक दिनमा २६ हजार ७२७ जना नयाँ सङ्क्रमित थपिएका हुन ।यसअघि दैनिक सङ्क्रमितहरुको सङ्ख्या १८ हजारको हा’राहारीमा पुगेकोमा अहिले फेरि बढेर २६ हजारभन्दा बढी भएको हो।

उनीहरुका अनुसार भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा को’रोनाभाइरसका कारण २७७ जनाको मृ’त्यु भएको छ । केन्द्रीय स्वास्थ्य मन्त्रालयले नयाँ सङ्क्रमितमध्ये १५ हजार ९१४ जना केरलाका मात्रै रहेको जानकारी दिएको छ ।

त्यसैगरी केरलामा मात्रै मृ’त्यु भएकाहरुको सङ्ख्या १२२ पुगेको मन्त्रालयले जनाएको छ । भारतमा अहिले सङ्क्रमित अवस्थामै रहेकाको सङ्ख्या दुई लाख ७५ हजार २२४ रहेको अधिकारीले जनाएका छन् । यो सङ्ख्या १९६ दिनपछिकै सबैभन्दा कम हो ।पछिल्लो एक दिनमा २८ हजार २४६ जना सङ्क्रमणमुक्त भएका छन् ।

एउटै अवधिमा स’ङ्क्रमणमुक्त भएकाहरुको सङ्ख्या भन्दा सङ्क्रमित भएकाको सङ्ख्या थोरै भएकाले सङ्क्रीय सङ्क्रमितको सङ्ख्या कम हँुदै आएको हो । भारतमा अहिलेसम्म कुल तीन करोड ३० लाख ४३ हजार १४४ जना को’रोनाभाइरसबाट सङ्क्रमित भएर पनि सङ्क्रमणमु’क्त भइसकेका छन् ।

पछिल्लो २४ घण्टामा भारतमा १५ लाख २० हजार ८९९ जनाको को’रोना परीक्षण गरिएको छ । भारतमा अहिलेसम्म ५७ करोड चार लाख ७७ हजार ३३८ जनाको परीक्षण गरिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *