बच्चा गर्भमा रहंदा यस्तो गल्ति झुक्किएर पनि नागर्नुहोला नत्र जन्मिन्छ अन्धो बच्चा

स्वास्थ्य

काठमाडौँ । सामान्यतया, मानिसहरू गर्भावस्थामा सबै कुराको ख्याल राख्दछन् किनकि यो महिलाको जीवनको अत्यन्तै महत्त्वपूर्ण समय हो र यो कुरालाई कसैले पनि नाइँ भन्न सक्दैन।तर सबैभन्दा ठूलो समस्या भनेको अधिकांश मानिसहरूले यस वैज्ञानिक दृष्टिकोणबाट सोच्दैनन्, जसका कारण बच्चामा केही समस्याहरू उत्पन्न हुन्छन्। त्यसैले यो हुन नदिनको लागि तपाईले केहि यस्ता कुराहरु दिमागमा राख्नु पर्दछ।बच्चाहरूलाई जन्मजातमै हुन्छ मोतियाबिन्द, यस्ता छन् कारण

यस्तो हुनुको पछाडि धेरै कारणहरु हुने गर्दछन्। जसमा सबैभन्दा मुख्य कारण चोट पर्दछ। एक महिलाले यस संवेदनशील समयमा जरुरत बिना कहिँ पनि बाहिर जानु हुँदैन, र कुनै भारी वस्तुहरू उठाउनु हुँदैन र सीढीहरु कम मात्रामा चढ्नुपर्दछ।गर्भवस्थाको समयमा महिलाको ब्लड सुगर लेबल बिग्रेको छ भने बच्चालाई मोतिबिन्दु हुने समस्या बढ्न सक्छ। गर्भवती भएको समयमा, वा यदि महिलालाई सिफलिस, रुबेला वा चिकेन पक्स जस्ता रोगहरू भएको छ भने पनि यो समस्याको कारण हुन सक्छ। र यो समस्या त्रच्चामा पनि पुग्नसक्छ। त्यसपछि यसले पछि गएर धेरै समस्या निम्त्याउने गर्दछ।

दश वर्ष अघि, यसको उपचार गाह्रो थियो तर अहिले धेरै सम्भव छ। दश बर्ष अघि सम्म, यी चीजहरूको उपचार सम्भव थिएन, तर आजकल अवस्था अझ राम्रो भएको छ।यसलाई केही मदत त आमाको दुधले पनि दिने गर्दछ भने डाक्टरको एक शल्यक्रिया गरेर बच्चाको आँखा ठीक गर्न सक्दछ। यस बाहेक,यस्ता धेरै विधिहरू उपलब्ध छन् जुन हामीले प्रयोग गर्न सक्न्छि रती प्रभावकारी पनि छन् तर यो आवश्यक छ कि हामीले यी चीजहरूलाई हुन दिनुहुन्न।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *