यस्ता ब्याक्तीहरु काेभिड भएर मृत्यु हुने खतरा ३० गुणा।बेलैमा जानकारी लिनुहोस्।

स्वास्थ्य

काठमाडाैँ।अमेरिकी स्वास्थ्य एजेन्सी सीडीसीका अनुसार, कोरोना संक्रमणको कारण हुने मृत्युको जोखिम गम्भीर लिभर रोग सिरोसिसबाट पीडित बिरामीहरूमा ३० गुणा बढी रहेकाे छ ।यसले कोरोनाको युगमा कलेजोलाई स्वस्थ राख्नुको महत्त्व थप बढाएकाे छ ।क्यानडाली लिभर फाउन्डेसनका अनुसार कलेजोले शरीरका लागि ५०० कार्य गर्दछ । यसमा शरीरलाई उर्जा प्रदान गर्ने, संक्रमण र विषाक्त पदार्थहरूबाट जोगाउने, रगत जम्मा गर्न मद्दत गर्ने, र हर्मोनहरू नियन्त्रण गर्ने समावेश छन् ।

लिभरलाई दिने डाईट योजनाको साथ डिटोक्सिफाइ गर्न सकिन्छ । त्यो हो, यसबाट विषाक्त तत्वहरू बाहिर निकाल्न सकिन्छ । डिटोक्स आहारको पहिलो कार्य भनेको हानिकारक पदार्थहरू जस्तै क्याफिन, निकोटीन र परिष्कृत चिनीलाई डाइटबाट हटाउनु र स्वस्थ खानाको साथ बदल्नु हो ।चिकित्सकका अनुसार ७ दिनकाे डाइट प्लानले सुधार गर्न सकिन्छःदिन १: कलेजो सफा गर्ने खानाहरू खानु पर्छ,दिन २ः लिभरको पोषण गर्नुहोस्दिन ३ः आन्द्रालाई सुदृढ पार्नुहोस्,चौथाे दिनः दिनचर्यामा आउनुहोस्

पाँचौं दिनः समयमै खाना खानुहाेस्, विहान १०ः३०, साँझ ६ः३० सम्म,छैटाैँ दिनः बेसार चिया खानुहाेस्सा,साताैँ दिनः धेरै पसिना बगाउनुहाेस्।याे डाइट प्लानले अक्सिजन कलेजो र मुटुमा पुग्छ । पसिनाले छिटो toxins बाहिर फ्याल्छ । प्रशोधित खाना, चिनी, नुन र क्याफिनले शरीरको उर्जालाई कम गर्दछ । डिटोक्सिफिकेसनको बखत तिनीहरूलाई हटाउनाले शरीरमा उत्साह थप्छ ।सुख्खा, दाग, छालामा ड्राईन्स कम हुन थाल्छ । पाचन राम्रो पार्छ । विषाक्त पदार्थहरू घटाउँदा संयुक्त र मांसपेशी दुख्ने र सूजन कम हुन्छ । निद्रा राम्रो लगाउँछ । जुन आफैँमा एक डिटोक्सिफायर हो । यसले मानसिक र शारीरिक सन्तुलनलाई सुधार गर्दछ, जसले मुडलाई सुधार पनि गर्दछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *