घरबाट जनताको काम गर्नु छ भन्दै निस्केका वडाअध्यक्ष होटलमा महिलासँग यस्तो अवस्थामा भेटिएपछि…

समाचार

बैतडीमा एक वडाअध्यक्ष घरबाट जनताको काम गर्न जानुछ भनेर निस्किए । तर जब उनको असलियत पत्ता लाग्यो, श्रीमतिले नै प्रहरी बोलाईन् ।ती वडाध्यक्ष दोगडाकेदार गाउँपालिका ७ का भरत महरा हुन् । यो त्यही गाउँपालिकाको वडा हो, जहाँ भागिरथी घटना भएको थियो ।प्रहरीले उनलाई होटलमा एक महिलासँग फेला पारेको छ । उनी त्यहाँ भेटिँदा उनको अवस्था श’ङ्का’स्पद रहेको थियो ।

प्रहरीले ती वडाध्यक्ष र ती महिलालाई साथै लिएर गएको प्रहरी प्रमुख प्रहरी नायब उपरीक्षक नारायणप्रसाद अधिकारीले जानकारी दिए ।यो खबर भने वडाध्यक्षकी श्रीमतिले नै प्रहरीलाई दिएकी हुन् । उनीहरु दुवैलाई शुक्रबार बिहान ३ बजेतिर स्थानीय खोचलेक बजारको एक होटलको कोठामा फेला पारिएको थियो ।

श्रीमतिसँग अर्कै कुरो बताएर वडाध्यक्ष घरबाट निस्केका थिए, पछि उनीहरु उनीहरु दुवैजना कोठामा रहेको भन्ने जानकारी वडाअध्यक्ष महराकी श्रीमतीले पाएकी थिइन् ।वडा अध्यक्षले भने पार्टीको काम परेको र काम गर्दा गर्दै एकै कोठामा बसेको बताएका छन् । प्रहरीले जिल्ला सदरमुकाम लगेर यथार्थ पत्ता लगाउने कोशिस गरिरहेको जनाएको छ ।

यो पनि:आमा भनेको शब्द हो जसले सबैलाई भावनाहरूले भर्दछ। नेपाली शब्दकोश मा आमा लाई जननी,माता,महतारी ,जन्मदिने स्त्री का पर्यायका रूपमा अर्थाइएको छ । आमा पक्कै पनि सबैको जीवनमा सबै भन्दा महत्त्वपूर्ण व्यक्ति हुन्। आमाको बच्चाको लागि पक्कै पनि कुनै कुराको तुलना गर्न सकिँदैन।

उनको माफीको स्तर अपरिवर्तनीय छ। एउटी आमा कुनै पनि गल्तीलाई क्षमा गर्न सक्षम छ। आमा सबैको जीवनमा सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण महिला हुन्। एउटी आमाले आफ्नो बच्चाको लागि खुसीको त्याग गर्छिन्। अरू कसैले पनि आफ्ना बच्चाहरूको लागि आमाले जस्तै हेरचाह गर्न सक्दैनन्।

सबै भन्दा पहिले, आमाहरू अत्यधिक जिम्मेवार महिला हुन्। तिनीहरू निश्चित रूपमा एक बच्चाको पालनपोषण मा एक धेरै महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्छन्। सब भन्दा उल्लेखनीय कुरा, आमाहरू बच्चाको दृष्टिकोण निर्धारित गर्न ठुलो भूमिका खेल्छन्। भविष्यमा बच्चा राम्रो होस् वा खराब, आमामा निर्भर गर्दछ।

आमाले सिकाउनुभएको नैतिक मूल्यमान्यताहरूले सम्भवतः ठुलो भूमिका खेल्छन्। व्यक्ति प्रायः बुढेसकालसम्म उनीहरूको आमाको मान याद गर्दछ। त्यस कारण, समाजको भलाइको लागि आमा जिम्मेवार हुनुहुन्छ। समाजको भविष्य ठुलो रूपमा आमाको शिक्षणको परिणाम हो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *