खुसीको खबर:चीनले २ अर्ब डोज खोप बाड्ने।नेपालको सबैलाई पुग्ने गरी खोप आउने?

बिश्व समाचार

चीनले यसै वर्षभित्रमा विश्वका विभिन्न देशलाई कम्तीमा दुई अर्ब डो’ज को’रोना विरुद्धको खोप सहयोग दिने भएको छ। त्यसैगरी चीनले यसै वर्षको अन्तिमसम्ममा चीनले एक करोड अमेरिकी डलर सहयोग कोभ्याक्स कार्यक्रममा गर्ने पनि राष्ट्रपति सि जिनपिङले यो कुरा जानकारी दिए।उनले यसै वर्षको अन्त्यसम्ममा चीनले विश्वका खाँचो परेका देशहरुलाई कम्तीमा पनि दुई अर्ब डोज खोप दिने बताए। त्यसैगरी राष्ट्रपति जिनपिङले आगामी दिनमा को-भि’ड वि’रुद्धको खोपको खाँचो हुने धेरै देश हुने भएकाले ती देशलाई यो खोप उपलब्ध गराउने बताए।

को-भि’ड–१९ को अप्रेसन फोरमको बिहीबारको बैठकमा राष्ट्रपति सि जिनपिङले यो सन्देश पठाएका हुन्। उनले पठाएको लिखित सन्देशमा सो कुराको जानकारी गराइएको छ। राष्ट्रपति सि जिनपिङले कोभ्याक्सअन्तर्गत दिइएको एक करोड अमेरिकी डलर बराबरको आर्थिक सहयोगबाट किनिएको खोप विश्वका विकासशील देशहरुका लागि उपलब्ध गराइने जानकारी पनि उनले दिएका छन्।

राष्ट्रपति जिनपिङले चीनले को-भि’ड–१९ का वि’रुद्धमा विश्व समुदायलाई एकत्रित गर्ने काममा चीनले भूमिका निर्वाह गर्ने पनि जानकारी दिए। उनले विश्व यो महामारीबाट आ’क्रान्त भएकाले यसका वि’रुद्धमा विश्व नै एक भएर ल’ड्नुपर्ने भन्दै चीन महामारी विरुद्ध विश्व समुदायलाई एकै स्थानबाट ल’ड्ने वातावरण सिर्जना गर्ने काममा लागेको बताए। रासस

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *