एलियनले पृथ्वीलाई ओखरजस्तै फु’टाइदिने विशेषज्ञको चे’तावनी

समाचार

काठमाडौं। पृथ्वीमा अन्य ग्रहका जीव अर्थात एलियन देखिएका धेरै दा’वीहरु गरिएका छन् । विभिन्न समयमा पृथ्वीमा एलियन देखिएका र उडन तश्तरीहरु आएका विषयमा धेरै कुराहरु सुन्न पाइन्छ ।तर, एक युएफओ विशेषज्ञले भने निकै डरलाग्दो दावी गरेका छन् । युएफओ विशेषज्ञ निक पोपले यदि एलियनहरु पृथ्वीमा क’ब्जा गर्ने उद्देश्यले आए भने मानिससँग बच्ने कुनै पनि विकल्प नहुने चे’तावनी दिएका छन् ।पोपका अनुसार एलियनले पृथ्वीलाई ओखरलाई जस्तै फु’टाइदिनेछन् ।

अमेरिकी रक्षा मन्त्रालयको लागि युएफओको अनुसन्धान गर्ने विशेषज्ञ पोपका अनुसार यदि अन्य ग्रहका प्राणीले पृथ्वीमाथि आ’क्र’म’ण गरे भने मनुष्य जातिको लागि यो आ’क्र’म’ण’को सामना गर्नु असम्भव हुनेछ किनकि उनीहरुको ह’तियार र प्रविधि हाम्रो भन्दा अरबौं वर्ष अगाडि हुन सक्छ ।

डेलीस्टारमा प्रकाशित एक रिपोर्टका अनुसार पोपले एलियनका ह’तियार अत्यन्तै उन्नत हुने र हामीलाई त्यो जादुजस्तै लाग्ने बताएका छन् ।यसअघि गत महिना युएस स्पुक्सले युएफओका विषयमा एक रिपोर्ट प्रकाशित गरेको थियो । यो रिपोर्टमा २००४ पछि अमेरिकी सै’न्य पाइलटहरुले १४३ पटक हावामा अ’ज्ञात वस्तुहरु देखेको र यी वस्तुले एलियनको आक्रमणको आशंका बढाएको दा’वी गरिएको थियो ।

रिपोर्टमा यो अमेरिकी सेनाको लागि ख’तरा हुन सक्ने बताइएको थियो ।यसअघि एक वैज्ञानिकले पनि एलियनसँग सम्पर्क गर्ने प्रयास गर्दा मानव जाति नै समाप्त हुने चे’तावनी दिएका थिए । भौतिक विज्ञानी मार्क बु’काननले यदि एलियन छन् भने तिनीहरुसँग गरिने सम्पर्कले पृथ्वीमा जीवन समाप्त पार्न सक्ने बताएका थिए ।

बुकाननले चेतावनी दिँदै अन्य ग्रहका प्राणीहरुसँग सम्पर्क नगर्न भनेका थिए । पछिल्लो समय अन्य ग्रहका प्राणीहरुसँग सम्पर्क गर्ने विषयमा जोड दिइएको बताउँदै उनले यो मानवताको लागि ख’तरा हुन सक्ने चे’तावनी दिएका थिए ।उनले यदि त्यहाँ जीवन भए त्यो मित्रवत छ भनेर कसले भन्ने भनेर प्रश्न उठाएका छन् ।

बुकाननका अनुसार हामी एलियनहरुको जुन सभ्यतासँग सम्पर्क गर्ने कोसिस गरिरहेका छौं ती सभ्यता हामी मानिसहरुको तुलनामा कैयौं गुणा धेरै विकसित हुन सक्ने सम्भावना छ । यस विषयमा बेलायत सरकारले भने युएफओका विषयमा जाँच सुरु गर्ने कुनै योजना नभएको बताएको छ ।पोपका अनुसार ब्रह्माण्ड करिब १४ अर्ब वर्ष पुरानो हो ।

यसमा मनुष्य जातिका साथै अरु पनि सभ्यता हुन सक्छन् जो हामीभन्दा पुराना हुन सक्छन् । पोपका अनुसार मानिसले पछिल्लो २–३ सय वर्षमा घोडाबाट गाडी हुँदै हवाइजहाजसम्मको यात्रा तय गरेको छ । हामी समुद्रबाट अन्तरिक्षसम्म पुगेका छौं भने अन्य पुराना सभ्यता कति अगाडि पुगे होलान् भन्ने कल्पना गर्न सकेत नसकिने उनले बताएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *